جهان صنعت نیوز: «پیشوا احمد محمود» امروز (دوشنبه) در نشست تجاری ایران و عراق با اشاره به قانون سرمایه‌گذاری در اقلیم کردستان عراق ، افزود: برای سرمایه‌گذاران در منطقه اقلیم کردستان عراق تا ۱۰ سال امتیازات تجاری و مالی در نظر گرفته شده و واردات مواد اولیه نیز شامل تعرفه نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در بند چهار این قانون، استثنایی برای تولیدکنندگانی که در اقلیم کردستان برای تولید، سرمایه‌گذاری کنند لحاظ شده است.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع حلبچه با بیان اینکه شرکت‌هایی که اقدام به ایجاد شعبه در اقلیم کردستان عراق کنند از این معافیت‌ها بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: این موضوع در تمام اقلیم کردستان عراق اجرا می‌شود و البته در استان حلبچه این امتیازات بیشتر خواهد بود.
 وی به پنج هزار شهید و ۱۰ هزار مجروح در حمله شیمیایی رژیم بعثی به حلبچه اشاره کرد و افزود: اگر ایران به این موضوع ورود نمی‌کرد ابعاد فاجعه به مراتب بزرگ‌تر بود.
 محمود با اشاره به مرز مشترک استان حلبچه با استان‌های کرمانشاه و کردستان، گفت: این فرصتی برای توسعه روابط به شمار می‌رود.
 وی ادامه داد: امیدوارم برای توسعه کار بازرگانی، گام جدی برداشته شود.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع حلبچه با اشاره به اینکه فرصت‌های اقتصادی خالی نمی‌ماند، افزود: با اتاق بازرگانی سنندج نشستی برای ایجاد یک کمیسیون حکمیت برگزار کردیم.
نشست تجاری ایران و عراق امروز و فردا در هتل پارسیان آزادی با محوریت مواد غذایی و فروشگاه‌های عرضه برگزار می‌شود.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
ترانزیت از اقلیم کردستان عراق آغاز شد