به گزارش جهان صنعت نیوز:   اداره کل هواشناسی مازندران روز جمعه با اعلام هشدار سطح زرد، پیش‌بینی کرد که با عبور موج کم دامنه از تراز میانی جو و شکل گیری جریانات مرطوب شمالی، هوای استان از فردا شنبه تا چهارشنبه هفته آینده  بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب با رگبار باران گاهی با وقوع رعد و برق ، وزش باد و احتمال تگرگ همراه خواهد شد.

هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که این سامانه جدید ارتفاعات و دامنه‌های استان به ویژه در غرب استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که جاری شدن روان‌آب، احتمال وقوع سیلاب محلی و نقطه‌‎ای، افزایش حجم آب رودخانه ها، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی در این مدت دور از انتظار نیست.

در این اطلاعیه ضمن توصیه به مردم و مسافران برای خودداری از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و صعود به کوهستان، از دامداران نیز خواسته شد از چرای دام در مناطق مرتفع به علت احتمال برخورد صاعقه در مناطق مرتفع خودداری کنند.

هواشناسی مازندران، شرایط جوی استان در روز جاری را صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی و تداریجی دما اعلام کرد .بنابراین گزارش  بیشینه دمای هوای استان هم امروز در مناطق غربی بین ۳۰ تا ۳۳ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز بین ۳۳ تا ۳۷ درجه سانتی گراد بالای صفر پیش‌بینی شده است.