به گزارش جهان صنعت نیوز:   بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های آذربایجان شرقی،‌ آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه،‌ لرستان،‌ ایلام، زنجان،‌ قزوین، شمال و شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، از اوایل شب در برخی مناطق استان‌های تهران و البرز و از بعدازظهر با نفوذ توده هوای سرد در استان‌های گیلان و مازندران بارش برف،‌ باران و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

فردا گستره فعالیت سامانه بارشی کل دامنه‌های جنوبی البرز،‌شمال شرق،‌شرق سواحل و برخی از مناطق مرکز کشور را نیز در برمی‌گیرد. از بعدازظهر فردا بارش در نوار غربی کاهش یافته، وزش باد و کاهش محسوس دما به ویژه در نیمه شمالی کشور پیش بینی می‌شود.

جمعه در شمال شرق بارش پراکنده برف و باران روی می‌دهد و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا جمعه در اکثر مناطق کشور دما به طور محسوسی کاهش می‌یابد که بیشتر کاهش در شمال شرق و شرق 15 تا 20 درجه، در شمال غرب،‌دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر 10 تا 15 درجه و در غرب،‌مرکز،‌بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور 6 تا 10 درجه پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر، خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی شده است.

شنبه و یکشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و هوای سرد ماندگار است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار صبحگاهی پدیده غالب است.