به گزارش جهان صنعت نیوز:  منصوخ مانداویا، وزیر بهداشت هند روز شنبه اعلام کرد که این کشور واکسن تک دوز جانسون و جانسون را برای استفاده اضطراری تأیید کرده است اما این شرکت داروسازی گفت که برای اعلام زمان بندی تحویل این واکسن کرونا، هنوز زود است.

این شرکت روز جمعه اعلام کرده بود که برای صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن خود در هند اقدام کرده است. شرکت جانسون و جانسون گفته بود که این واکسن از طریق توافقنامه تامین با سازنده واکسن داخلی Biological E  وارد هند می شود.

این شرکت در پاسخ به ایمیل رویترز گفت: در حالی که ما مشتاقانه منتظر تعهدات تحویل خود هستیم زود است که بتوانیم درباره زمان تحویل واکسن حدس بزنیم.

مقامات بهداشتی هند تاکنون استفاده از واکسن های تولید شده توسط شرکت آسترازنکا AstraZeneca ، بهارات بایوتک Bharat Biotech ، موسسه گامالیا Gamaleya روسیه و مدرنا Moderna را تأیید کرده اند.

علیرغم تأیید واکسن مدرنا Moderna در ماه ژوئن، هنوز هیچ واکسنی به دلیل اختلاف بر سر مصونیت قانونی مورد درخواست این شرکت وارد هند نشده است.

هنوز مشخص نیست که آیا شرکت جانسون و جانسون در مورد مسائل حقوقی با دولت هند به توافق رسیده است یا خیر. شرکت آمریکایی فایزر Pfizer هنوز برای مجوز استفاده از واکسن خود در هند اقدامی را صورت نداده است.

هند 501 میلیون دوز واکسن را به مردم خود تزریق کرده است که بیشترین میزان واکسیناسیون پس از چین است، اما فقط 10 درصد از جمعیت بالغ این کشور با هر دو دوز واکسینه شده اند.