به گزارش جهان صنعت نیوز:  بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در کرمان، جنوب و شرق فارس، جنوب بوشهر، هرمزگان،‌جزایر شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز، جنوب خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری پیش بینی شده است.

روز چهارشنبه با گذر موج میانی از نوار شمالی کشور طی بعدازظهر  در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش باران آغاز می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه گستره بارش شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و غرب استان مرکزی را در برمی‌گیرد و دریای خزر نیز مواج می شود.

روز جمعه بارش‌ها در شمال غرب کاهش یافته و به مناطقی از خوزستان، چهارمحال و بختیاری، سمنان و خراسان شمالی گسترش می‌یابد.

شنبه هفته آینده با گذر شرق سوی موج در استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پیش بینی می‌شود.

طی امروز و فردا در مناطق صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه استا‌ن‌های تهران، البرز، مرکزی، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1400/08/18 : هرمزگان، جنوب بوشهر، کرمان، جنوب شرق فارس، جنوب خراسان جنوبی.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب، احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها همراه با کاهش دید بویژه در گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و احتمال تاخیر در پروازها

توصیه: احتیاط در تردد و عدم توقف حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی

توصیف سامانه: پایداری هوا

زمان پایان: چهارشنبه 1400/08/19

نوع مخاطره: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1400/08/18 : تهران، کرج، اراک، مشهد.

چهارشنبه 1400/08/19 : تهران، کرج، اراک، مشهد.

اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروههای حساس و احتمال رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها در مناطق صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک).

توصیه: امتناع از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهر ها برای افراد سالمند و خردسال و بویژه افراد با سابقه بیماری و ریوی، اجتناب از فعالیت های ورزشی در سطح شهر، تا حد امکان عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلانشهرها.