به گزارش جهان صنعت نیوز: حسن حنان در چهارمین نشست شورای راهبری زنجیره تأمین گندم در سال جاری، گفت: با وجود اینکه نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری دو برابر پارسال شده، با این وجود نقدینگی کافی برای خرید تضمینی گندم تأمین شده و امروز ما پول گندمکاران را به روز پرداخت می‌کنیم.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران آرام‌ترین حوزه تأمین کالاهای اساسی را مربوط به حوزه گندم آرد و نان دانست و گفت: امروز مبلغ اضافه‌تر برای خرید تضمینی گندم و پرداخت در روزهای آینده داریم و تأمین پول گندم نتیجه تلاش‌ها و همت همکاران مجموعه شرکت بازرگانی دولتی است که در راستای حمایت از کشاورزان و گندم کاران انجام می‌شود.

حنان افزود: تاکنون یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن گندم خریداری شده است که ارزش آن بیش از ۸۷ هزار میلیارد ریال است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: چند روز آینده به ویژه در ماه‌های تیر و مرداد وارد پیک خرید تضمینی گندم می‌شویم و لازم است مدیران استانی اعتماد و رضایت کشاورزان را در خرید تضمینی گندم جلب کنند.

وی ادامه داد: از سال ۹۶ تا ۹۹ خرید تضمینی خوبی در گندم داشتیم و امسال با توجه به کاهش بارش‌ها لازم است مدیران استانی بیش از همیشه بر حوزه گندم نظارت داشته باشند.

حنان در ادامه به ضرورت حمل به موقع گندم و برنامه‌ریزی برای حمل از استان مبدا تاکید کرد و گفت: این موضوع مهمی است و لازم است گندم‌ها به موقع به استان‌ها حمل شود.

وی خبر خوبی هم در مورد خرید تضمینی دانه‌های روغنی داشت و گفت که طی هفته آینده پرداخت‌های خوبی به کلزاکاران کشور خواهیم داشت.