به گزارش جهان صنعت نیوز:  مونا قدسی، قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: سازمان‌هایی مانند سازمان آب و ادارات برق هر ساله هزینه‌های قابل توجهی را صرف نیروی انسانی مورد نیاز برای خوانش کنتورهای نصب شده در منازل می‌کنند. عدم حضور صاحبخانه در منازل و طولانی بودن این فرایند از جمله دیگر مشکلات استفاده از این روش سنتی است.

وی ادامه داد: با کمک واحد تحقیق و توسعه شرکت یک مودم پیشرفته با قابلیت قرائت کنتور تولید کردیم. این مودم به سرورهای سازمان و نهاد استفاده کننده وصل است و با استفاده از این دستگاه می‌توان در هر لحظه اطلاعات کنتور نصب شده در منازلرا بدون نیاز به مراجعه حضوری، به شکل آنلاین قرائت کرد.

قدسی، سرعت، دقت بالا، امکان تکرارپذیری زیاد و به صرفه بودن را از جمله مزایای استفاده از این روش فناورانه دانست و اظهار کرد: یکی دیگر از محصولات این شرکت یک دستگاه تولید شده بر اساس اینترنت اشیاء است، این دستگاه در کولرهای آبی جایگزین کلیدهای سنتی می‌شود.

وی توضیح داد: با این دستگاه می‌توان میزان کارایی کولر را بر اساس دمای دلخواه تنظیم کرد و یا از طریق تلفن همراه آن را روشن یا خاموش کرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، قدسی خاطر نشان کرد: این شرکت به صورت کلی در زمینه الکترونیک فعال است و قطعات سفارش شده از نهادهای مختلف را به صورت صفر تا صد تولید می‌کند. با توجه به وجود طرح‌های مختلف در واحد تحقیقات شرکت، امیدوار هستیم با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و تخصیص تسهیلات لازم، بتوانیم حمایت لازم را برای تجاری‌سازی این طرح‌ها در سال جدید اخذ کنیم.