به گزارش جهان صنعت نیوز: «محسن مهرعلیزاده» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نامه ای خطاب به «بهزاد نبوی» رییس جبهه اصلاحات نوشت: اینجانب محسن مهرعلیزاده معاون رییس دولت اصلاحات، نامزد اصلاح طلب سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تایید صلاحیت شده‌ام. استدعا دارد فرصتی را جهت حضور و ارائه برنامه‌های اینجانب در جلسه مجمع عمومی آن جبهه محترم تعیین کنید.

همزمان با تایید صلاحیت مهرعلیزاده از سوی شورای نگهبان، گمانه‌زنی های رسانه ای درباره حمایت جریان اصلاحات از وی در رسانه‌ها منتشر شد. شایعاتی هم درباره تلاش مهرعلیزاده برای دیدار با رییس دولت اصلاحات منتشر شد. جبهه اصلاحات اما در واکنش به این اظهارنظرها و تحلیل‌ها اعلام کرد که در این دوره از انتخابات با توجه به رد صلاحیت گزینه‌های اعلام شده این جبهه، نامزدی نخواهند داشت. از ۱۴ گزینه موردنظر جبهه اصلاحات در این دوره از انتخابات ۹ نفر داوطلب انتخابات شدند که مهرعلیزاده از گزینه ها نبود.

اسامی ۱۴ داوطلب انتخابات ریاست جمهوری معرفی شده به جبهه اصلاحات از سوی احزاب این سازوکار به شرح زیر است:

«محمدجواد ظریف»، «اسحاق جهانگیری» «مصطفی تاج‌زاده»، «مسعود پزشکیان»، «محمدرضا عارف»، «محسن هاشمی»، «محمد شریعتمداری»، «مصطفی کواکبیان»، «محمد صدر»، «محمود صادقی»، «شهیندخت مولاوردی»، «زهرا شجاعی»، «عباس آخوندی» و در نهایت «صادق خرازی»، به عنوان گزینه‌های مورد نظر و البته ابتدایی جبهه اصلاحات اعلام شدند.