به گزارش جهان صنعت نیوز: رسول امیری روز شنبه با بیان اینکه تعداد دریافت کنندگان غیرقانونی واکسن کرونا از سهمیه پاکبان‌ها در خوزستان هنوز مشخص نیست، افزود: از دانشگاه علوم پزشکی اهواز و دانشکده آبادان درخواست شده است میزان دوز واکسن کووید ۱۹ اختصاص داده شده، میزان واکسن تزریق شده و اسامی افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند را به این اداره کل اعلام کنند.

وی افزود: در صورتی که قصوری در توزیع واکسن سهمیه پاکبان‌ها صورت گرفته باشد (اعم از شهرداری، شورای شهر و علوم پزشکی)، با متخلفان برخورد می‌شود.

امیری اضافه کرد: شهرداران اهواز و آبادان به هیات تخلفات اداری معرفی می‌شوند و با توجه به اینکه این امر جنبه عمومی دارد، به دادگاه نیز معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه این مساله باید کاملا بررسی و اطلاعات در این زمینه جمع‌آوری شود گفت: پاسخ کمیسیون‌ها در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

امیری گفت: برخورد با تخلف شهرداران اهواز و آبادان برای جلوگیری از تکرار این موارد و در پاسخ به درخواست مردم انجام شده است.

سرپرست اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان همچنین درباره احتمال بروز تخلف در واکسیناسیون اقشار اولویت دار ، خاطرنشان کرد: وظیفه این اداره کل رسیدگی به موارد خلاف قانون و مقررات است و باتوجه به اتفاقی که افتاده نحوه توزیع واکسن در میان کادر درمان و سالمندان که پیش از این در خوزستان آغاز شده بود نیز بررسی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سلمان زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان تایید کرده است که شهردار آبادان و تعدادی از اعضای شورای این شهر و مدیران این شهرداری، از سهمیه واکسن کرونای اختصاص یافته به پاکبانان، استفاده کردند.

گفته می شود شهردار اهواز و برخی مدیران این شهرداری نیز خارج از نوبت و با استفاده از سهمیه اختصاص یافته به غسال ها و پاکبان‌ها، واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. سوءاستفاده مدیران شهرداری اهواز و آبادان با واکنش مردم و کاربران فضای مجازی روبه‌رو شده است.

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز در واکنش به این رویداد، جمعه شب در نامه‌ای به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن سازی آبادان را در اسرع وقت صادر کرد.

همچنین مرانی پور دادستان آبادان در یک برنامه تلویزیونی گفته است: دستگاه قضایی تحقیقات درباره سوء استفاده از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان از سوی برخی مدیران شهرداری آبادان را با قاطعیت دنبال می‌کند.

شیرازی شهردار آبادان با انتشار ویدیویی، دلیل تزریق واکسن را تشویق پاکبانان برای تزریق واکسن بیان کرده است.