به گزارش جهان صنعت نیوز: از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا رزم‌حسینی» در جریان بازدید از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)، با بیان اینکه معادن از ثروت‌های ملی هستند، بر استفاده از این ظرفیت در راستای توسعه متوازن کشور تاکید کرد.

وی گفت: ایمیدرو علاوه بر تولید باید در مدیریت کارآمد اقتصادی نیز ایفای نقش کند.

رزم‌حسینی با اشاره به ضرورت وجود امنیت سرمایه‌گذاری در کشور، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای توسعه و اجرای طرح‌های جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی را ضروری برشمرد و بر لزوم  سیاست‌گذاری‌های جدید در راستای تکمیل زنجیره ارزش در بخش معدن تاکید کرد.

وی با یادآوری توانایی‌های تخصصی و علمی و سرمایه‌های انسانی در ایمیدرو، انجام فعالیت‌های معدنی در بخش مطالعات و عملیات در دیگر کشورهای منطقه را فرصت خوبی برای حضور در مجامع بین‌المللی برشمرد.

ویر صنعت، معدن و تجارت همچینن بر نقش‌آفرینی این سازمان در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد و راه‌اندازی یک بخش تخصصی در حوزه بین‌الملل را در تحقق این هدف اثرگذار دانست.

وی با اشاره به پیگیری این وزارتخانه در راستای اجرای سیاست‌های تسهیل‌کننده تجارت خارجی، خواستار انجام کار کارشناسی و مطالعات دقیق در حوزه واردات مواد اولیه معدنی در راستای بهره‌برداری بهینه و حفظ ذخایر معدنی کشور شد.

تمرکز بر بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل در بخش معدن

وی درباره مدیریت توسعه‌ای ایمیدرو افزود: با توجه به نیاز کشور و تنوع معادن در داخل و همین‌طور ظرفیت‌های معدنی که در کشورهای منطقه وجود دارد، بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از این ظرفیت‌ها بیشترین و بهترین بهره‌برداری را در راستای توسعه و خلق ثروت انجام داد.

رزم‌حسینی با تاکید بر اهمیت دستگاه‌های نظارتی در حوزه اقتصادی کشور و مبارزه با فساد و رانت، تعامل این دستگاه‌ها با بخش تولید و همراهی با دولت و بخش صنعت و معدن را ضروری دانست و آن را یکی از شرایط مهم برای تحقق اهداف اقتصادی کشور اعلام کرد.

در این بازدید، گزارشی از عملکرد، اقدام‌ها و ماموریت‌های این سازمان و نیز چالش‌ها و نیازهای پیش‌ روی آن توسط مدیران ایمیدرو ارائه شد.