به گزارش جهان صنعت نیوز: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 51 سنت معادل 1.05 درصد کاهش به 48 دلار و 28 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه ژانویه نیز امروز با 42 سنت معادل 0.92 درصد کاهش به 45 دلار و 34 سنت رسید. دیروز قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد کاهش حدودا یک درصدی بود.

افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا در جهان سبب تشدید مجدد مقررات قرنطینه از جمله در کالیفرنیای امریکا، آلمان و کره جنوبی شده است.

لاچلان شاو تحلیلگر نشنال بانک استرالیا در این باره گفت: «وضعیت همه گیری همچنان در برخی نقاط از جمله آمریکا و بخش هایی از اروپا زندگی عادی را مختل نموده است. این مسئله بر چشم انداز تقاضا برای نفت در کوتاه مدت تاثیر منفی گذاشته است.»

مقامات کالیفرنیا روز دوشنبه از اکثر شهرهای این ایالت خواستند تا فروشگاه ها  را تعطیل کنند و مردم حداقل به مدت سه هفته در خانه هایشان بمانند.

منابع دولتی در فرانسه گفتند، به دلیل تشدید ابتلا به کرونا این کشور ممکن است کاهش مقررات قرنطینه که قرار بود هفته آینده اتفاق بیافتد را به تعویق بیاندازد.

به دنبال رشد قیمت نفت در طی هفته گذشته که به دنبال امیدواری به تولید و توزیع واکسن کرونا و توافق اوپک پلاس برای محدود نگاه داشتن میزان تولید اتفاق افتاد، تحلیلگران گفتند به دقت تلاش های قانون گذاران آمریکایی برای تصویب یک بسته محرک مالی جدید را دنبال می کنند. بسته محرک جدید می تواند سبب رشد اشتغال و افزایش تقاضا برای انرژی شود.