به گزارش جهان صنعت نیوز:  در حالی که با گذشت 9 روز از وقوع طوفان آیدا تولید کنندگان نفت در خلیج مکزیک نتوانسته اند به طور کامل فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند، قیمت نفت پس از کاهش قابل توجه در جلسه قبل، امروز شاهد نوسان محدودی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که دیروز 0.7 درصد کاهش یافته بود امروز با 7 سنت معادل 0.10 درصد افت به 71 دلار و 62 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که روز گذشته 1.4 درصد کم شده بود، امروز با 6 سنت معادل 0.09 درصد افزایش به 68 دلار و 41 سنت رسید.

تحلیلگران موسسه ای ان زد ریسرچ در یادداشتی نوشتند: «بازار… در حال ارزیابی تاثیر تاخیرهای ایجاد شده در از سرگیری تولید نفت در خلیج مکزیک است.»

حدود 79 درصد از تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک همچنان متوقف است و 79 سکوی تولید بیش از یک هفته است که تعطیل شده است. طوفان آیدا تاکنون سبب حذف حدود 17.5 میلیون بشکه نفت آمریکا از بازار شده است.

چاه های فراساحلی واقع در خلیج مکزیک حدود 17 درصد تولید آمریکا را تشکیل می دهند.

تجار نفتی به دقت آمارهای انستیتوی نفت آمریکا و اداره اطلاعات انرژی این کشور در خصوص ذخایر نفتی را که امروز و فردا منتشر خواهد شد رصد می کنند تا تصویر دقیق تری از تاثیر طوفان آیدا بر تولید نفت خام و فعالیت پالایشگاهی این کشور به دست بیاورند.

تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز به طور متوسط انتظار دارند ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته 3.8 میلیون بشکه کاهش یافته و ذخایر بنزین و میعانات هم کاهش 3.6 و 3 میلیون بشکه ای را شاهد باشد.

دیروز بعد از ظهر جهش ارزش دلار سبب شد تا قیمت نفت کاهش نسبتا قابل توجهی را تجربه کند.