به گزارش جهان صنعت نیوز: به نقل از رویترز، به دنبال تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت بهترین عملکرد ماهانه از جولای 2020 قرار گرفت. افزایش فشارهای تورمی موجب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.25 درصد افزایش به 1908 دلار و 51 سنت رسید. قیمت طلا از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون حدود 8 درصد رشد را تجربه کرده است. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آگوست هم با 0.37 درصد رشد به 1912 دلار و 30 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی آی در این باره گفت: «بخش عمده رشد قیمت طلا مرهون نگرانی ها از افزایش تورم و کاهش سوددهی اوراق قرضه است.»
وی افزود: «از سوی دیگر ارزش دلار پایین آمده و این مسئله به سود قیمت طلاست. معامله گران در بازار طلا اکنون منتظر فتح قله 2000 دلاری هستند.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب شاهد 0.1 درصد بوده است. این در حالی بود که سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا روز جمعه به 1.593 درصد کاهش یافت و سبب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شد.

آمارهای منتشر شده در روز جمعه نشان داد که قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی ماه آوریل رشد داشته و برخی شاخص ها نشان می دهد که نرخ تورم از هدف گذاری 2 درصدی فدرال رزرو فراتر رفته و به بالاترین رقم از سال 1992 رسیده است.

آمارهای اخیر از رشد قیمت ها در آمریکا و انگلیس به نفع بازار طلا تمام شده زیرا بسیاری از سرمایه گذاران بازار فلز زرد را محل امنی برای در امان نگه داشتن دارایی های خود از گزند تورم می دانند.