به گزارش جهان صنعت نیوز:   برای ساخت این واحد های آموزشی بالغ بر 120 میلیارد ریال اعتبار از سوی چادرملو تخصیص یافته است و پیش بینی شده است طی 2 سال به اتمام برسد .بر اساس همین گزارش در مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات ساخت این مراکز آموزشی که با حضور مسؤولین شهرستان اردکان برگزار شد .

مهندس محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد گفت : افتخار چادرملو این است که توانسته نقش قابل توجهی در توسعه فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی شهرستان اردکان داشته باشد و تلاش می کنیم در حد توان خود به این خدمات ادامه دهیم .

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک هفته معلم و تقدیر از اقدامات ارزشمند چادرملو گفت: امیدواریم که بتوانیم محیطی مطابق با استانداردهای روز دنیا برای تحصیل دانش آموزان فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت چادرملو در حال حاضر به عنوان یک قطب اقتصادی کشور مطرح است، افزود: این شرکت در فرآیند اقتصادی کشور نقش بسیار والایی دارد و به خوبی به تعهدات اجتماعی خود عمل کرده است .

مدیر آموزش وپرورش شهرستان اردکان هم در سخنانی بابیان اینکه در حال حاضر بیش از 20 هزار دانش آموز در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند، گفت: این آمار تا سال 1403 به 25 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

ابوالفضل کارگر با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان اردکان اظهار داشت: حتی انباری های مدارس را به کلاس تبدیل کرده ایم و با توجه به اینکه در سال تحصیلی جدید تعداد 1250 نفر به آمار دانش آموزان ما افزوده خواهد شد دیگر هیچ انباری نیز وجود ندارد که به کلاس تبدیل شود.

وی در پایان افزود: بالغ بر 60 درصد از مدارس اردکان به تخریب، بازسازی و مقاوم سازی نیاز دارد که ضرورت دارد مدارس جدیدی به فضای آموزشی افزوده شود . کارگر از اقدامات چادرملو در این راستا تقدیر و تشکر کرد .