به گزارش جهان صنعت نیوز: شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت باما (کاما) از امروز(سه‌شنبه) در این بازار خبر داد.

همچنین عملیات بازارگردانی شرکت‌های معادن‌ بافق‌ (کبافق)، ملی‌ سرب‌ و روی‌ ایران‌ (فسرب)، کالسیمین‌ (فاسمین)، فرآوری‌ مواد معدنی‌ ایران‌(فرآور) و آبسال‌ (لابسا) تا تاریخ 29 اسفند امسال و عملیات بازارگردانی شرکت پالایش نفت بندرعباس (شبندر) تا تاریخ 9 مهر 1401 در بورس تهران تمدید شد.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.