به گزارش جهان صنعت نیوز:   از مرکز رسانه قوه قضاییه، «المیرا نقی‌زاده» ضمن تشریح جزییات بخشی از اقدامات دادستانی تهران به‌منظور برخورد با تهدیدکنندگان بهداشت عمومی جامعه و سلامت مردم، از شناسایی باندی که در زمینه تهیه و توزیع واکسن تقلبی کرونا فعالیت می‌کرد، خبر داد.

وی افزود: از هفته‌های گذشته بعد از آن که مشکلاتی در زمینه تامین داروهای مرتبط با بیماری کرونا و واکسن مطرح شد، دستورات قضایی لازم خطاب به مراجع انتظامی صادر شد.

‌معاون دادستان تهران خاطرنشان کرد: دستورات قضایی صادر شده در دو محور کلی شناسایی واکسن‌های تقلبی و برخورد با سوداگران و قاچاقچیان داروهای مربوط به کرونا بود.

‌نقی زاده اظهار داشت: در همین راستا؛ جلسات متعددی نیز با مراجع انتظامی برگزار و توضیحات لازم در این زمینه ارائه شد.

معاون دادستان تهران گفت: در این زمینه فردی که مقادیر زیادی از داروهای مخصوص بیماری کرونا را به‌صورت قاچاق و خارج از شبکه بهداشت و درمان در اختیار داشت، دستگیر شد و تحقیقات در خصوص این پرونده نیز در حال انجام است.

‌نقی زاده با تاکید بر جدیت دستگاه قضایی در برخورد با سواستفاده کنندگان از بیماری مردم افزود: این اقدامات در راستای تاکید رئیس قوه قضاییه و دادستان تهران برای شناسایی دلالان دارو و سواستفاده کنندگان از وضعیت کنونی انجام شد  و با جدیت ادامه دارد.

معاون دادستان تهران با قدردانی از زحمات نیروی انتظامی در همکاری با دستگاه قضایی برای برخورد با سواستفاده کنندگان از شرایط فعلی اظهار داشت: دادسرای ناحیه ۲۶ تهران از منظر حقوق عامه و با برنامه ریزی هدفمند از هفته‌های قبل در زمینه برخورد با سوء استفاده کنندگان از وضعیت فعلی بیماری کرونا ورود کرده و با جدیت این مسیر را ادامه می‌دهد.

سرپرست دادسرای ناحیه ۲۶ تهران خطاب به شهروندان گفت: به مردم عزیز تاکید و توصیه می‌کنم که واکسن کرونا، صرفا باید در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت تزریق شود و به هیچ وجه نباید از بازار آزاد تهیه شود و می‌توان با قاطعیت گفت واکسن‌هایی که اکنون در بازار آزاد موجود است مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

‌وی تاکید کرد: به جز مراکز مورد تایید وزارت بهداشت هیچ شخصی حق صدور گواهی و کارت واکسیناسیون ندارد و در صورت مشاهده با قاطعیت با عوامل خاطی برخورد خواهد شد.

براساس این گزارش، پیش از این نیز پلیس امنیت تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند دیگر که در زمینه تهیه و توزیع واکسن‌های تقلبی فعالیت می‌کردند، خبر داده بود.