به گزارش جهان صنعت نیوز: برپایه معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۴۵۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵ هزار و ۲۰۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۱۲۱ واحد کاهش به ۴۳۳ هزار و ۳۳۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۷۳۰ واحد افت به ۲۸۲ هزار و ۱۹۷ واحد رسید.

شاخص بازار اول هشت هزار و ۷۵۲ واحد و شاخص بازار دوم ۱۳ هزار و ۶۰۲ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۱۸ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۳۲ واحد، سیمان داراب (ساراب) با ۲۷ واحد، صنایع سیمان دشتستان (سدشت) با ۱۲ واحد، تامین سرمایه نوین (تنوین) با هفت واحد و سیمان مازندران (سمازن) با هفت واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۳۰۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۰۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۸۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۶۶۷ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۶۰۱ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۵۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۲۵ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۴۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۳۲۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۱۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۳۰۲ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۷۰ واحد و  توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۲۴۷ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ملی صنایع مس ایران (فملی)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی)، سیمان داراب (ساراب)، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و بانک ملت (وبملت) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۰۵ میلیون و ۴۶۰ هزار برگه سهم به ارزش یک‌هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۷۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۸۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۴۱۲ میلیون و ۹۸۸ هزار برگه سهم به ارزش ۱۰۵ هزار و ۵۶۶  میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز تنها نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بود، در مقابل پلیمر آریا ساسول (آریا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)،  سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پتروشیمی مارون (مارون)، مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، توسعه خدمات دریایی و بندری سیتا (حسینا) و بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) و نفت ایرانول (شرانل) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.