به گزارش جهان صنعت نیوز: به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید حمید موسوی در حاشیه صد و نهمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با مقابله با کرونا در خراسان رضوی افزود: با توجه به افزایش تعداد بستری‌ها و فوتی‌های استان نسبت به قبل از دوره اوج، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان علاوه بر صدور دستوراتی برای عبور از وضعیت موجود به دنبال گرفتن مجوزهای بیشتر برای مدیریت بهتر موضوع، از ستاد ملی بوده است.

وی ادامه داد: با خیز جدید کرونای دلتا در استان، استاندار خراسان‌رضوی طی مکاتبه‌ای از ستاد ملی خواست تا سفر به خراسان‌رضوی از مبدا ممنوع و سفر اتباع خارجی هم محدود بشود که در همین راستا در نهایتا ستاد ملی کرونا امروز با این درخواست استان موافقت و به تمام استان‌های کشور ابلاغ کرد که تا اطلاع ثانوی هیچ استانی مجوز برای ورود به خراسان‌رضوی صادر ننماید.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در خراسان‌رضوی گفت: این ممنوعیت و محدودیت‌ها تا زمانی ادامه خواهد داشت که شرایط استان از وضعیت اوجگیری کرونا خارج شود و در این فاصله زمانی بتوانیم استان را در حوزه درمان و پیشگیری مدیریت بکنیم.

موسوی افزود: حوزه نظارت هم طبق دستور استاندار خراسان رضوی شدت بیشتری گرفته است و گروههای بیشتری در این خصوص فعال شده‌اند همچنین به فرمانداری‌های استان ابلاغ شده که صرفا برای موارد اضطراری مجوز تردد درون استانی صادر کنند تا از مبدا شهرستان‌های داخل استان به شهر مشهد هم تردد در حداقل ممکن انجام شود.

وی با اشاره به نقش واکسیناسیون در پیشگیری از ابتلا و شیوع بیماری کرونا ادامه داد: استاندار خراسان رضوی دستور ایجاد ۲۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون را در مشهد مقدس داده‌اند که تاکنون ۱۶ مرکز راه‌اندازی و فعال شده است.

از مصوبات دیگر امروز ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی کمک همه دستگاه‌ها در حوزه آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و هشداردهی به مردم و ممانعت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دعوت آژانس‌ها و شرکت‌های مسافرتی برای سفر به مشهد بود.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی در پنجمین موج طغیان ویروس همه‌گیر به طور نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است.
هم اکنون بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر بر اثر کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند و تعداد فوتی های ناشی از کرونا در مشهد به سه رقم نزدیک شده است.

تکمیل شدن ظرفیت بیمارستانها، کمبود دارو و سرم و افزایش بیماران کرونایی غیر بومی در مشهد از چالشهای پیش روی در استان خراسان رضوی به شمار می رود.

۱۳ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز و بقیه در شرایط نارنجی و زرد قرار دارند.