به گزارش جهان صنعت نیوز: «مصطفی رجبی مشهدی » روز پنجشنبه افزود:برق دستگاه‌هایی که مصرف خود را کاهش نداده و سیستم‌های سرمایشی را در روزهای تعطیل خاموش نکرده باشند، قطع می‌شود.

وی ادامه داد:بازرسی از دستگاه‌های اداری برای اطمینان از خاموش بودن سیستم های سرمایشی بدون اعلام قبلی آغاز شد.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: بالاترین مقام هر دستگاه مسوول اجرای بخش نامه‌ها و ابلاغیه‌هاست واز این رو با توجه به اعلام قبلی که دستگاه‌های اداری می‌بایست مصرف برق خود را ۵۰درصد کاهش دهند، اطمینان از اجرای این طرح، برعهده بالاترین مقام دستگاه است.

رجبی مشهدی گفت: با توجه به افزایش دمای هوا در اکثر مناطق کشور و مصرف بیشتر برق،  بالاترین مقام هر دستگاه موظف است نظارت داشته باشد تا روشنایی‌های غیر ضرور و سیستم‌های سرمایشی از مدار خارج شده باشند.

وی ادامه داد: شرکت‌های توزیع سراسر کشور نیز موظفند با آگاهی از رعایت نشدن این موارد نسبت به قطع برق دستگاه متخلف اقدام لازم را به عمل آورده و تا تعیین تکلیف نهایی وصل نکنند.

روند افزایشی مصرف برق کشور که از فروردین ماه امسال شروع شد و به نیمه دوم خردادماه نرسیده رکوردهای کم سابقه‌ای از خود بر جای می گذارد به گونه‌ای که روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ هزار و ۷۴۰ مگاوات مصرف بیشتر بود.