به گزارش جهان صنعت نیوز:   ایرج حریرچی امروز پنجشنبه در مراسم آغاز واکسیناسیون اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات افزود: موضوع واکسن مهم ترین کار حوزه سلامت در کل کشور است. تاثیرگذاری خوب واکسن در کاهش میزان مرگ‌و میر برای دنیا و ما کاملا مشهود بوده، به همین دلیل لزوم واکسیناسیون همگانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد با داشتن ظرفیت ۴۰ درصدی دانشجویان پرستاری و تعداد بسیار دانشجویان  پزشکی کشور، می تواند کمک شایانی برای تسریع در روند واکسیناسیون انجام دهد. در ابتدا خانواده دانشگاه آزاد، سپس واکسیناسیون دیگر بخش های وزارت علوم به زودی آغاز خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت  خاطر نشان کرد: تسریع واکسیناسیون در بازه زمانی کمتر در وهله اول موجب بازگشت به شرایط عادی زندگی و سپس جلوگیری از ابتلای مجدد و جهش ویروس می شود.

حریرچی با بیان اینکه روند واکسیناسیون گروه‌های هدف سرعت پیدا کرده است، گفت: امروز علاوه بر آغاز واکسیناسیون دانشجویان و اساتید، واکسیناسیون معلمان را خواهیم داشت و امیدواریم با جبران تاخیر به وجود آمده در روند واکسیناسیون، این فرآیند به سرعت انجام شود.