به گزارش جهان صنعت نیوز: به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در جریان بازدید از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با تاکید بر اینکه معادن از ثروت‌های ملی هستند، بر استفاده از این ظرفیت در راستای توسعه متوازن در کشور اشاره کرد و گفت: ایمیدرو علاوه بر تولید باید در مدیریت کارآمد اقتصادی نیز ایفای نقش کند.

وی با اشاره به ضرورت وجود امنیت سرمایه‌گذاری در کشور، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای توسعه و اجرای طرح‌های جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی را ضروری دانست.

استفاده از ظرفیت‌های کشورهای منطقه و حضور در میادین بین‌المللی

رزم حسینی، انجام فعالیت‌های معدنی در بخش مطالعات و عملیات در دیگر کشورهای منطقه را فرصت خوبی برای حضور در مجامع بین‌المللی برشمرد و بر نقش‌آفرینی این سازمان در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

وی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی یک بخش تخصصی در حوزه بین‌الملل برای تحقق این هدف از پیگیری وزارت صمت در راستای اجرای سیاست‌های تسهیل‌کننده تجارت خارجی خبر داد و انجام یک کار کارشناسی و مطالعات دقیق در حوزه واردات مواد اولیه معدنی را در راستای بهره‌برداری بهینه و حفظ ذخایر معدنی کشور خواستار شد.

تمرکز بر بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل در بخش معدن

رزم حسینی در خصوص مدیریت توسعه‌ای این سازمان گفت: با توجه به نیاز کشور و تنوع معادن در داخل و همینطور ظرفیت‌های معدنی که در کشورهای منطقه وجود دارد، بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از این ظرفیت‌ها بیشترین و بهترین بهره‌برداری را در راستای توسعه و خلق ثروت را ببریم.

وی با تاکید بر اهمیت دستگاه‌های نظارتی در حوزه اقتصادی کشور و مبارزه با فساد و رانت، تعامل این دستگاه‌ها با بخش تولید و همراهی با دولت و بخش صنعت و معدن را ضروری دانست و آن را یکی از شرایط مهم برای تحقق اهداف اقتصادی کشور اعلام کرد.

گفتنی است در این بازدید، گزارشی از عملکرد، اقدامات و مأموریت‌های این سازمان و نیز چالش‌ها و نیازهای پیش روی آن توسط مدیران سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ارائه شد و در ادامه وزیر صمت از بخش‌های مختلف این سازمان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این سازمان قرار گرفت.