به گزارش جهان صنعت نیوز: از وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش ارزیابی و ارزشیابی خودروهای ساخت داخل در فروردین ۱۴۰۰ توسط اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد.

بر اساس این گزارش، در فروردین‌ماه در گروه خودروهای سبک بخش وانت و در فهرست قیمتی ۲، وانت‌های کارا ۲۰۰۰ تک‌کابین تیپ ۳ و وانت کارا ۲۰۰۰ دو کابین تیپ ۳ از تولیدات شرکت بهمن‌موتور و خودرو سایپا ۱۵۱ شرکت سایپا بن‌رو موفق به کسب سه ستاره کیفی شدند.

همچنین وانت‌های نیسان تک‌سوز آپشنال و نیسان دوگانه‌سوز آپشنال از محصولات شرکت زامیاد هر کدام یک ستاره کیفی به دست آوردند.

یک خودروی سبک با ۵ ستاره

در گروه سبک، بخش سواری و در فهرست قیمتی یک، خودرو تیگو۷ تولید شده در شرکت مدیران‌خودرو سه ستاره کیفی دریافت کرد.

همچنین در فهرست قیمتی ۲، هایما S۷ اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان و SWM G۰۱F شرکت سیف‌خودرو چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.

JAC_S۳ و JAC_S۵ کرمان موتور در این فهرست قیمتی سه ستاره‌ای شدند و SWM G۰۱ سیف خودرو به همراه تیگو ۵ و آریزو ۵ توربو مدیران‌خودرو نیز سه ستاره کیفی به دست آوردند.

در این گروه و این کلاس قیمتی MVM X۳۳S مدیران خودرو نیز دو ستاره کسب کرد.

تولید ۵ خودرو سواری با ۴ ستاره کیفی

بر اساس این گزارش، در کلاس قیمتی چهار، دنا پلاس توربو اتوماتیک شرکت ایران‌خودرو پنج ستاره کامل کسب کرد و خودروهای پژو ۲۰۷ و دنا پلاس از ایران‌خودرو نیز هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

در این فهرست قیمتی، رانا، پژو ۲۰۶SD، پژو ۲۰۶ و دنا همگی از محصولات ایران‌خودرو سه ستاره کیفی را از آن خود کردند و پژو پارس اتوماتیک ایران‌خودرو کرمانشاه نیز سه ستاره‌ای شد.

در این فهرست، سمند تولیدی ایران‌خودرو تبریز، پژو پارس خراسان ایران‌خودرو، پژو پارس کرمانشاه ایران‌خودرو، پژو پارس ایران‌خودرو و پژو پارس مازندران ایران‌خودرو مازندران همگی سه ستاره کیفی را از آن خود کردند.

همچنین پژو پارس فارس ایران‌خودرو فارس و سورن ایران خودرو تبریز نیز سه ستاره کیفی کسب کردند.

در سطح قیمتی پنج نیز کوییک سایپا چهار ستاره به دست آورد. در این سطح قیمتی کوییکR پارس‌خودرو، تیبا ۲ و تیبا ۲ پلاس شرکت سایپا و همچنین ساینای پارس‌خودرو سه ستاره کیفی کسب کردند.

۳ خودروی سنگین با ۵ ستاره کامل کیفی

این گزارش حاکی است: در بخش کامیونت، کامیونت ایسوزو NMR۸۵ و کامیونت ایسوزو NPR۷۵K بهمن‌دیزل موفق به کسب پنج ستاره کامل کیفی شدند.

همچنین کامیونت شیلر بهمن‌دیزل به همراه کامیونت الوند شرکت سایپا دیزل نیز چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.

در بخش کامیون نیز کامیون ایسوزو NPR۷۵M بهمن‌دیزل چهار ستاره کیفی به دست آورد و کامیون بنز WH ایران‌خودرو دیزل نیز سه ستاره کیفی کسب کرد.

در بخش کشنده‌، خودروی کشنده FAW J۶ سیباموتور چهار ستاره‌ای شد.

در این بخش، کشنده سیتراک C۷ متعلق به شرکت پیلسان چهار ستاره کیفی را از آن خود کرد.

در بخش مینی‌بوس، مینی‌بوس ایسوزو سحر شرکت بهمن‌دیزل پنج ستاره کیفی به دست آورد و در بخش اتوبوس شهری نیز اتوبوس شهری ATROS تولید شرکت ایران‌خودرو دیزل سه ستاره کیفی به دست آورد.

به گزارش ایرنا، پیشتر وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرده بود: خودروسازان برای تامین نیاز داخل باید ضمن برنامه‌ریزی برای افزایش کمی محصولات خود، بیش از پیش در مسیر ارتقای کیفی و تولید خودروی باکیفیت و در شان مردم گام بردارند.