به گزارش جهان صنعت نیوز: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حاشیه مراسم افتتاح همزمان 150 مدرسه و ۱۵۰ مرکز فرهنگی شامل کتابخانه و مسجد در سراسر کشور که امروز/یکشنبه/ در پاکدشت انجام شد، گفت: برخی اصرار دارند که بنیاد برکت نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند در حالی که ما براساس آنکه اواخر فروردین مجوز واکسن صادر شد، در خرداد عملیات تولید آغاز و با وجود وقفه ۴۰ روزه، بیش از ۵ میلیون دُز واکسن معادل ۳۵ درصد کل واردات کشور تولید کردیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار داشت: در حال حاضر هر هفته یک میلیون دُز واکسن در خط یک تولید می‌شود و با راه اندازی خط دو و سه تا اوایل شهریور، این ظرفیت افزایش چند برابری پیدا می‌کند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت:یکی از اقدمات مهم بنیاد برکت که از ابتدای تشکیل آن مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بود، ورود بر امر مدرسه سازی است و قرار شده بود که بنیاد برکت هزار مدرسه احداث کند ولی هم اکنون بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ قرارداد برای احداث مدرسه منعقد شده و ۸۰ درصد آن معادل هزار و ۶۵۰ مدرسه احداث گردیده است.

محمد مخبر گفت: علاوه بر این، هزار و ۷۷۰ مسجد و مرکز فرهنگی در سراسر کشور در حال احداث است که از این مجموع، هزار و ۴۵۰ مرکز فرهنگی افتتاح شده است.

وی تصریح کرد: ابتدای سال ۱۴۰۰ بنا را بر این گذاشتیم تا طی دو سال، هزار مدرسه کانکسی کشور تبدیل به مدرسه دائم شود که در سال تا مهرماه امسال، ۳۰۰ مدرسه و تا پایان سال ۲۰۰ مدرسه کانکسی به مدرسه دائم تبدیل می‌شوند.

وی افزود: در سال دوم نیز ۵۰۰ مدرسه کانکسی دیگر به مدرسه دائم و ۲۰۰ مدرسه معمولی توسط بنیاد برکت احداث شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.