به گزارش جهان صنعت نیوز: به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد علی دهقان دهنوی در آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت صمت با سازمان بورس و اوراق بهادار در جهت تأمین مالی تولید با سرمایه‌های خرد مردمی با تأکید بر تقویت منابع تولید کشور به عنوان اولویت بازار سرمایه افزود: باید به سمت روش‌های نوین و جدید تأمین منابع مالی رفته و در کنار روش‌های قبلی، ایده‌های جدیدی مانند تأمین مالی جمعی را مورد توجه قرار دهیم.

وی با تشریح روش تأمین مالی جمعی، خاطرنشان کرد: تأمین مالی جمعی، پلتفرم و پایگاهی است برای اتصال پس‌اندازکنندگان خرد و تولیدکنندگان متوسط و کوچک که در واقع نمود مشارکت فراگیر مردم در اقتصاد می‌تواند باشد.

وی با اشاره به آغاز مسیر اجرای طرح‌های نوین تأمین مالی مانند روش تأمین مالی جمعی، تصریح کرد: تلاش نمودیم تا تمامی ظرفیت‌ها و امکانات بازار سرمایه را برای رونق تولید به خدمت بگیریم، چرا که معتقدیم انتفاع نهایی این حمایت به بازار سرمایه بر می‌گردد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان با اشاره به شعار «اینجا صمت مردم است»، گفت: با حمایت‌های ویژه وزارت صمت از شرکت‌های تولیدی ارائه شده در بورس، بدون شک شاهد ارتقای بیش از پیش شاخص‌های توسعه صنعتی کشور خواهیم بود.

گفتنی است در حال حاضر وزارت صمت به عنوان یکی از متولیان تولید کشور، تأمین مالی برای فعالیت‌های حوزه صمت را از ۲ روش بازار پول (شامل بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، طرح رونق تولید، طرح جهش تولید و طرح تام) و بازار سرمایه و ابزارهای نوین تأمین مالی (انتشار انواع اوراق، عرضه سهام و محصولات بنگاه‌ها، ایجاد انواع صندوق‌ها، تأمین مالی جمعی، توسعه لیزینگ، افزایش سرمایه بنگاه‌ها، تأمین مالی زنجیره تأمین و تأسیس انواع شرکت‌های سهامی عام پروژه) دنبال می‌کند.