به گزارش جهان صنعت نیوز:  قیمت نفت که معاملات هفتگی خود را تحت تاثیر تنش تجاری بین چین و آمریکا با کاهش آغاز کرده بود، امروز و بعد از آنکه کشورهای بیشتری از آمادگی خود برای کاهش تولید نفت خبر دادند، تقویت شد و حتی نفت آمریکا به بالای ۲۰ دلار در هر بشکه رفت.

بر این اساس، ‌توافق کاهش تولیدی که از روز جمعه آغاز شده به آرامی در بازار نفت تاثیر می‌گذارد.

کشورهای عضو اوپک پلاس به نوبت برنامه تولید نفت خود را به مشتریان ارائه می‌‎کند تا با کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای تولید نفت در جهان،‌ به متعادل کردن قیمت‌ها کمک کنند.

این در حالی است که تاثیر بحران شیوع ویروس کرونا بر بازار نفت بسیار شدید بوده و این شرایط سقوط قیمت‌ها و بالا رفتن سطح ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت را به دنبال داشته است.

از همین رو نمی‌توان انتظار داشت در کوتاه مدت،‌ سطح قیمت‌ها افزایش چشمگیری داشته باشد بنابراین افزایش تدریجی تقاضای نفت در پی از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی جهان از یک سو و  کاهش عرضه نفت از سوی دیگر سبب بازگشت تدریجی ثبات به بازار نفت خواهد شد.

بر این اساس قیمت نفت برنت با رشدی ۴ درصدی به قیمت ۲۸ دلار و ۳۱ سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت شاخص آمریکا نیز رشدی ۶.۲ درصدی را تجربه کرد و۲۱ دلار و ۶۶ سنت قیمت خورد.

در شرایط فعلی تردیدهای بسیاری پیش ‌روی بازار نفت قرار دارد و این شرایط سبب سطح بالای نوسان‌ها در بازار نفت در هفته‌های آینده می‌شود. اغلب کارشناسان نیز بر این باورند تا رسیدن فصل سرد سال و تقویت تقاضا به دلیل افزایش مصرف سوخت،‌ نمی‌توان انتظار افزایش زیاد قیمت‌ها را داشت.