به گزارش جهان صنعت نیوز:  براساس معاملات امروز بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴۳ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۵۸ واحد افزایش به ۳۱۲ هزار و ۷۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۳۶۶  واحد رشد به ۲۰۷ هزار و ۱۷۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۲۷ هزار و ۱۲۷ واحد، شاخص بازار اول ۱۹ هزار و ۸۱۱ واحد و شاخص بازار دوم ۳۳ هزار و ۶۳۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶ هزار و ۱۲۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۶۵۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۷۳۶، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۷۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۵۵ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۵۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد گروه مپنا (رمپنا) با ۵۲۱ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۴۵۴ واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۳۵۳ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۸۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۲۸۴ واحد و مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۲۶۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، گلوکوزان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و بانک تجارت در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۲۶۹ هزار برگه سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۴۰۳  میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۱۴۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۲۲۶  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۴۵۳ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶۶ هزار و ۲۹۶  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز مانند روز گذشته همه نمادهای فرابورس از جمله نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)  و فرابورس ایران (فرابورس) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، پتروشیمی غدیر (شغدیر) و کشتیرانی دریایی خزر (حخزر) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.