به گزارش جهان صنعت نیوز:برپایه معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۱۱۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۰۱ واحد کاهش به ۴۳۲ هزار و ۴۵۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵۸۷ واحد افت به ۲۸۱ هزار و ۵۳۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول هفت هزار و ۵۳۷ واحد و شاخص بازار دوم ۱۴ هزار و ۹۲۸ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد آلومینیوم ایران (فایرا) با ۷۲ واحد، سیمان داراب (ساراب) با هشت واحد و صنایع سیمان دشتستان (سدشت) با چهار واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل  فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۲۰۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۰۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۱۷ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۵۴۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۰۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۷۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۵۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۳۶۳ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۰۶ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۷۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۰۷ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۹۲ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۱۶۰ واحد، سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو) با ۱۵۵ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۵۰ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان داراب (ساراب)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی)، بانک ملت (وبملت) سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و بانک پاسارگاد (وپاسار) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۵۱ میلیون و ۳۷۲ هزار برگه سهم به ارزش یک‌هزار و ۲۳۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۶۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۲۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۷۳۱ میلیون و ۴۵۴ هزار برگه سهم به ارزش ۵۰ هزار و ۸۸۵  میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز تنها نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بود، در مقابل پلیمر آریا ساسول (آریا)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.