به گزارش جهان صنعت نیوز:  «فریبا گودرزی»درباره وضعیت جوی هوای کشور گفت: برای دو روز آینده گیلان، مازندران، اردبیل، برخی از مناطق آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، زنجان، خراسان شمالی، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را دارند.

وی افزود: در این مدت دریای خزر مواج است سایر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار دارد. بارش‌ها در این مناطق تا هفته آینده ادامه دارد اما از شدت آن کاسته می‌شود.

گودرزی تاکید کرد: تا چند روز آینده، شمال‌شرق، شرق، جنوب شرق، بخش‌هایی از مرکز کشور وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک را دارند. شدت این وزش‌ها برای نوار شرقی سیستان و بلوچستان، منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی است که باعث کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی این مناطق خواهد شد.

این کارشناس با بیان این‌که آب‌های جنوب کشور تا چند روز آینده مواج است، خاطرنشان کرد: در تهران تا چند روز شاهد آینده وزش باد خواهیم بود و دمای آن به ۳۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

گودرزی اشاره کرد: احتمال دارد امشب در ارتفاعات استان تهران شاهد بارش‌های پراکنده باشیم.

خنک‌ترین دمای مراکز استان متعلق به اردبیل با ۱۲ درجه سانتی‌گراد و شهرکرد با ۱۳ درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین مرکز استان نیز اهواز با ۵۰ درجه سانتی‌گراد و بوشهر با ۴۷ درجه سانتی‌گراد است.