به گزارش جهان صنعت نیوز:  فرشاد مقیم افزود: وظیفه و رسالت ایران‌خودرو تامین نیاز بازار و مشتریان با قیمت معقول و منطقی است، کاهش بهای تمام شده محصول و افزایش عرضه به بازار ، ابزارهای تحت اختیار ایران خودرو برای ایجاد تعادل در بازار خودرو است.

وی از ابلاغ سیاست نهضت کاهش قیمت تمام شده در ایران خودرو خبر داد و گفت: بخش‌هایی مانند لجستیک و خریدها که نقش قابل توجهی در کاهش قیمت تمام شده محصول دارند شناسایی شده و با تعریف پروژه به دنبال کاهش هزینه ها هستیم.

مدیرعامل ایران خودرو بیان داشت: برای اجرای سیاست نهضت کاهش قیمت تمام شده محصول ۱۲ پروژه تدوین که ۶ پروژه در ساپکو و ۶ پروژه دیگر درایران خودرو عملیاتی می شود و نتایج این اقدامات را می توانیم در صورت‌های مالی امسال شاهد باشیم.

وی بر تامین منابع مالی نوین و ارزان قیمت تاکید و خاطرنشان کرد: جریان نقدینگی مستمر برای تولید پایدار در سال جهش تولید تامین می شود.

مقیمی اظهار داشت: پارسال ۵۰۰ میلیارد تومان از سهام شرکت های غیر استراتژیک واگذار شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد که باید تامین ارز مورد نیاز تولید از محل ارز حاصل از صادرات در دستور کار حوزه مالی و اقتصادی ایران خودرو قرار گیرد.

برپایه آمارهای منتشره سامانه کدال ایران خودرو در فروردین ماه امسال ۱۵ هزار و ۶۹۴ دستگاه خودرو شامل ۱۱ هزار و ۱۲۰ دستگاه خودرو در گروه پژو، یکهزار و ۷۳۶ دستگاه خودرو در گروه سمند، ۲۷۸ دستگاه رانا، یکهزار و ۷۲۲ دستگاه دنا، ۴۲۳ دستگاه هایما و ۴۱۵ دستگاه خودرو در گروه وانت و سایر محصولات تولید کرد.