به گزارش جهان صنعت نیوز:   سید رضا فاطمی‌امین امروز در حاشیه «نهمین نشست اجلاس کمیته مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان» در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران و پاکستان دو کشور بزرگ و مهم منطقه هستند، گفت: متأسفانه دو کشور مبادلات زیادی با هم ندارند.

وی ادامه داد: در این نشست قرار شد حجم تبادلات تجاری ایران وپاکستان طی دو سال آینده پنج برابر افزایش یافته و به پنج میلیارد دلار برسد. همچنین قرار شد ظرف سه ماه آینده موانع تجارت آزاد میان دو کشور برداشته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تجارت با همسایگان برای دولت سیزدهم اهمیت بالایی دارد. رئیس‌جمهور نیز دستور داده تا روابط بین‌المللی خصوصاً با همسایگان گسترش یابد.

فاطمی‌امین خاطرنشان کرد: اقتصاد ایران وپاکستان مکمل هم هستند. همچنین علاوه بر افزایش مبادلات کالا، سرمایه‌گذاری مشترک میان ایران وپاکستان نیز عملیاتی خواهد شد.

وی به تمایل پاکستان به سرمایه‌گذاری ایران در حوزه‌های لبنیات و لوازم خانگی اشاره و اظهار کرد: همچنین قرار شد روابط دو جانبه را به تجارت بین‌المللی تبدیل کنیم.

فاطمی‌امین یادآور شد: در دو ماه گذشته ترانزیت کامیون‌های پاکستانی از خاک ایران عملیاتی شده اما برای افزایش این روابط، در هر دو کشور موانعی وجود دارد؛ بنابراین قرار شد یک مرکز در ایران و یک مرکز در پاکستان به عنوان مراکز تماس شکل بگیرد و موانع را یک به یک برطرف کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با وزارت جهاد کشاورزی برای تبادل محصولات لبنی میان دو کشور صحبت کرده‌ام و وزیر جهاد کشاورزی مایل است موانع سرمایه‌گذاری مشترک در این صنعت برداشته شود.