به گزارش جهان صنعت نیوز: از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای آخرین مهلت تکمیل مدارک اشخاص حقیقی نامزدی هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت را اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع آن دسته از اشخاص حقیقی که تا ۲۸ فروردین سال جاری برای عضویت در هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در سامانه «ستان» ثبت‌نام کرده و مدارک آنان ناقص است می‌رساند، این افراد حداکثر تا اول اردیبهشت‌ماه مهلت دارند به سامانه ستان مراجعه و نواقص را برطرف کنند.

بدیهی است تقاضای ثبت‌نام افراد مذکور در صورت تکمیل مدارک تا تاریخ ذکر شده قابل بررسی بوده و در صورت عدم تکمیل منتفی تلقی می‌شود.

پیشتر «حسین فهیمی»، سخنگوی آزادسازی سهام عدالت در گفت‌وگویی مجموع دارایی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را بیش از ۳۸۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این حجم قابل توجه دارایی نیازمند مدیریت درست ایجاد ارزش افزوده است و نقش موثر آن در بازار سرمایه امر مهمی تلقی می‌شود که باید از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری مدیریت شوند.

وی اظهار داشت: در این میان عده‌ای به عنوان افراد متخصص، مدیریت این دارایی‌ها را بر عهده می‌گیرند که از طریق مردم انتخاب خواهند شد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت ادامه‌داد: تاکنون در کشور شاهد مشارکت‌های جمعی زیادی برای فعالیت‌های مذهبی و سیاسی بوده‌ایم، اما انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بزرگترین و نخستین مشارکت میلیونی مردم برای یک فعالیت اقتصادی محسوب می‌شود.