به گزارش جهان صنعت نیوز:  پنجمین قسمت از فصل دوم مجموعه مستند ضد به واکاوی دلایل علایق والدین برای فعالیت هر چه بیشتر کودکان در فضای مجازی برای کسب شهرت و درآمد بیشتر  پرداخته است. فعالیتی پر از چالش و نقض حریم شخصی که بی شباهت به نظام کارگری کودکان در دوره انقلاب صنعتی نیست و آشکارا حقوق آنها را برای کودکی کردن نقض می کند. 

این مجموعه مستند تلاش دارد در هر قسمت با نقد موضوعات جاری در سبک زندگی مدرن، مخاطب را نسبت به نفوذ عمیق این نوع سبک زندگی آگاهی بخشیده و مسیر جدیدی را برای حل این معضلات ارائه دهد.

«ضد» تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره و شبکه مستند سیماست؛ سری دوم این مجموعه در ۲۰ قسمت تولید شده است و به موضوعاتی مانند پشت پرده تولید انبوه مواد غذایی، اثرات زیان بار مواد شیمیایی، نقد سیاست‌های غلط آموزشی، نفوذ گسترده شتاب‌زدگی و نفوذ فضای مجازی در زندگی کودکان و بزرگسالان پرداخته است.

«ضد» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محسن کریمیان و با پژوهش و نویسندگی علی نیکجو و تدوین علیرضا حسنی، دوشنبه ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۰  و پنجشنبه ها ساعت ۱۹:۳۰ خواهد بود.