به گزارش جهان صنعت نیوز: بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در خراسان رضوی بارش پراکنده و در برخی مناطق هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی شده و در سایر مناطق کشور جو پایدار و آرامی استقرار خواهد داشت . طی این مدت غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش می‌یابد.

فردا یکشنبه در استان‌های کردستان،‌کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی ابرناکی و احتمال بارش پیش‌بینی می‌شود. روز دوشنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال استان‌های ایلام و چهارمحال و بختیاری،‌ دامنه‌های جنوبی البرز  در استا‌ن‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران،‌برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان و شرق مازندران گاهی بارش باران موقتی و وزش باد پیش‌بینی شده است. در ارتفاعات این مناطق بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد پیش‌بینی شده و در  سایر مناطق جو آرام و پایدار است.

روز پنجشنبه به‌تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و باعث بارش در این مناطق می‌شود. همچنین امروز خلیج‌فارس مواج است.

*توصیف سامانه: تداوم فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط رعدوبرق، در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و مه آلودگی همراه با کاهش دید و کاهش دما به‌ویژه در نواحی شرق و شمال شرق کشور.

منطقه اثر:

شنبه 1400/09/13 : خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان.

اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها، احتمال کولاک برف در گردنه‌های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها.

توصیه: پرهیز از هرگونه رفت‌وآمد غیر ضروری، به‌ویژه در مسیرهای بین شهری، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها.