به گزارش جهان صنعت نیوز:  سیداحمد رسولی‌نژاد در نشست علنی یکشنبه ۵ تیرماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: از رییس‌جمهور به منظور مبارزه بی‌وقفه و همراه با موفقیت در مبارزه با بیماری منحوس کرونا، رشد چشمگیر ارتباطات سیاسی، تجارت با همسایگان آسیای میانه و آسیایی و همچنین وصول بخش قابل‌توجهی از مطالبات ارزی، عدم استقراض از بانک مرکزی، جبران بخش عمده‌ای از کسری بودجه، پرداخت بدهی‌های دولت سابق به اشخاص، هر ماه تا ۱۲ هزار میلیارد تومان پرداخت به دلیل سررسید اوراق و ده‌ها اقدام مفید و مثبت دیگر تشکر می‌کنم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در برکناری مسببین وضع موجود چندان موفق نبود، به طور مثال در راس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فردی ناموفق با عملکردی بسیار ضعیف حضور دارد، اهالی شهرستان‌های حوزه انتخابیه اینجانب از وضعیت بخش درمان به شدت ناراضی هستند. جابه‌جایی اعتبارات، عدم نظارت بر زیر‌مجموعه خود، حفظ برخی از مدیران ضعیف و ناکارآمد به صورت مشخص رییس بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند که بیش از ۲ سال است به طور مکرر از

دکتر زالی درخواست کرده‌ام وی را عوض کند و وعده این هفته و آن هفته را می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بیمارستان سوم شعبان از امکانات کامل برخوردار نیست، با وجود موافقت با افزایش تخت‌های این بیمارستان تا ۱۵۰ تخت توسط وزارت بهداشت و درمان تاکنون اقدامی انجام نشده است، با این وجود تنها بیمارستان شرق استان تهران است که از شهرستان‌های پردیس، رودهن، بومهن، آبعلی، آبسرد، کیلان و ده‌ها روستا به این بیمارستان مراجعه می‌کنند. نحوه اداره و خدمات‌رسانی آن سبب نارضایتی شدید اهالی شهرستان دماوند شده است.

وی افزود: یکی دیگر از نمونه‌های ناکارآمدی رییس دانشگاه به کارگیری پیمانکارانی است که اشتهار به فساد مالی دارند و با وجود تخصیص اعتبارات کم‌کار و تنبل هستند و کند کار می‌کنند. در دانشگاه مطرح است که وزیر بهداشت و درمان موافق تغییر آقای دکتر

زالی است اما رییس دفتر رییس‌جمهور اجازه نمی‌دهد، اگر چنین مطلبی صحیح است به رییس دفتر خود تذکر جدی بدهید تا از دخالت پرهیز کند، زیرا بحث جان صدها هزار نفر در میان است.

رسولی‌نژاد تصریح کرد: میلیون‌ها مسافر سالانه از محور فیروزکوه عبور می‌کنند، حوزه انتخابیه اینجانب نقطه اتصال سه استان مهم تهران، مازندران و سمنان است، جاده‌های حادثه‌خیز بین استانی متعددی داریم مانند جاده آبسرد-کیلان-ایوانکی، جاده فیروزکوه به سمنان، جاده بادان تبدیل به قتلگاه شده‌اند البته در سال ‌جاری با موافقت وزیر راه‌وشهرسازی اعتبارات خوبی برای دو جاده بین‌استانی و اصلی تخصیص داده شده است که باید آقای قاسمی دستور دهد نسبت به تجهیز کارگاه و تعریض دو جاده مذکور اقدام شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود: با توجه به تصویب پروژه بسیار مهم جاده کمربندی جنوبی گیلاوند دماوند وزیر و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا دستور دهند تا مطالعات در کوتاه‌ترین زمان به پایان برسد و به زودی شاهد شروع عملیات اجرایی باشیم.

وی خطاب به رییس‌جمهور گفت: با ضعف مدیریت رییس دانشگاه و رییس بیمارستان مذکور چه کسی پاسخگو جان‌هایی است که از دست می‌روند و چه کسی پاسخگوی خانواده‌های عزادار است، مبادا همچون برخی از دولت‌های گذشته به ویژه رییس دولت‌های پنجم و ششم دخالت در امور غیرمرتبط از اعضای دفتر شروع و به اعضای خانواده ختم شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: جناب آقای رییس‌جمهور خطاب اینجانب به شما است، چندین بار به رییس دفتر و وزیر بهداشت و درمان تذکر داده‌ام اما به نتیجه نرسیده‌ام. امروز به شما اعلام می‌کنم راسا ورود کنید یا رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را عزل کنید و یا مسوولیت شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های حوزه انتخابیه اینجانب را به یکی از دو دانشگاه علوم پزشکی تهران یا ایران واگذار کنید. منتظر اقدام انقلابی و قاطع شما هستم.