خرما گران شد
خرما گران شد

دبیرکل انجمن خرمای ایران می‌گوید: در این بازه زمانی حدود ۴۰۰ هزار تن با مازاد تولید خرما رو به رو هستیم. این روزها تفاوت چشم‌گیر در قیمت خرما مزیت صادراتی را ایجاد کرده که صادرات بیش از حد، قیمت خرما را گران کرد.

جهان صنعت نیوز|  دبیرکل انجمن خرمای ایران درباره وضعیت خرما در ماه مبارک رمضان گفت: در حال حاضر وضعیت صنعت خرما ایران خوب نیست و هر کیلو خرما به قیمت ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان رسیده؛ این در حالی است که افراد هر کیلو  خرما را بین دو تا سه هزار تومان از کشاورز خریداری می‌کنند. با توجه به آن که در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم قطعا قیمت این کالا به دلیل افزایش حجم تقاضا در بازار گران خواهد شد.

علی اصغر موسوی به علت گرانی قیمت خرما اشاره کرد و افزود: علت افزایش قیمت خرما به ورود دلال‌ها و عدم نظارت دولت در این بازار باز می‌گردد که امیدواریم با نظارت بیشتر در این بازار شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.

او اظهار کرد: در این بازه زمانی با حدود ۴۰۰ هزار تن مازاد تولید خرما رو به رو هستیم. همین تفاوت چشم‌گیر در قیمت خرما مزیت صادراتی را ایجاد کرده و عده‌ای در این شرایط به دنبال صادرات خرما به کشورهایی همچون استرالیا، کانادا، مالزی و روسیه هستند. از این‌رو ممکن است صادرات بیش از اندازه خرما منجرب به کمبود این محصول در ماه مبارک رمضان شود.