به گزارش جهان صنعت نیوز:   سعید کریمی روز دوشنبه در جلسه مجازی با معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: سویه اومیکرون بیشتر افراد جوان را درگیر می کند، از این رو استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان که جمعیت جوانی دارند، باید بیش از سایر استان ها مراقب باشند.

وی اظهار داشت: براساس گزارشات کمیته علمی مقابله با کرونا، سرایت پذیری سویه اومیکرون بسیار بالا است، به طوریکه موارد ابتلا در انگستان و فرانسه نشان می دهد پیک در عرض کمتر از ۱۵ روز رخ داده و تعداد موارد به صورت انفجاری سیر صعودی داشته است.

کریمی تصریح کرد: در هفته های پیش رو باید آمادگی کامل داشته باشیم تا در صورت افزایش تعداد بیماران، غافلگیر نشویم، واکسیناسیون، فاصله گذاری، استفاده از ماسک، ایجاد محدودیت و آمادگی کامل مراکز درمانی برای مقابله با سویه اومیکرون ضروری است.

وی اظهار داشت: در یک هفته اخیر سیر مراجعان، بستری و ترخیص شده‌ ها کاهش یافته است.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: خداروشکر توفیقی حاصل شد که خدمتگذار مردم باشیم تا همراه با شما این مسیر را ادامه دهیم و قدم خیری در ارتقا راستای سلامت مردم برداریم.

کریمی در خصوص نسخه نویسی الکترونیک، گفت: اطلاعات بیماران موضوعی حیاتی و استراتژیک است و باید به شدت بر امنیت این داده ها مراقبت شود.

 مجوز تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد بالاتر از ۱۸ سال در کشور صادر شده است.

 واکسیناسیون سراسری از ۲۲ بهمن سال گذشته در کشور آغاز شد و تا کنون ۵۹ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۹۴۷ نفر دُز اول، ۵۱ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۵۵۵ نفر دُز دوم و ۵ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۲۱۳ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۱۶ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۷۱۵ دُز رسیده است.