به گزارش جهان صنعت نیوز:  به نقل از مرکز اورژانس تهران، حوالی ساعت ۱۴:۴۲ دقیقه روز گذشته (سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱) در تماس با مرکز ۱۱۵ اورژانس تهران گزارش ایست قلبی – تنفسی دختر بچه‌ای ۲ ساله به این مرکز اعلام می‌شود که نیروهای اورژانس در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه در خیابان شهید بهشتی می‌رسانند.

به دلیل شرایط ترافیکی این خیابان و نبود جای پارک مناسب و حال وخیم دختربچه به ناچار نیروهای اورژانس تهران برای نجات جان بیمار، آمبولانس را در خط ویژه با رعایت اصول ایمنی و تردد خودروهای دیگر پارک می‌کنند.

تکنسین‌های اورژانس که خود را به سرعت به نشانی کودک بد حال رسانند و با کودک کم جان روبرو می‌شوند، بلافاصله‌ وظیفه ذاتی خود که نجات جان یک انسان است را آغاز و اقدامات احیای قلبی‌ ریوی را شروع می‌کنند.

خوشبختانه عملیات احیای کودک با موفقیت انجام می‌شود و شرایط او رو به بهبودی پیش می‌رود اما وقتی نیروهای اورژانس پس از عملیات احیا، قصد انتقال بیمار به آمبولانس را داشتند، متوجه می‌شوند به دو عدد از چرخ‌های آمبولانس توسط فردی ناشناس آسیب‌رسیده و بادهای لاستیک آن خالی شده است.

نیروهای اورژانس با مشاهده این وضعیت برای انتقال بیمار درخواست حضور آمبولانس دیگری می‌دهند که آمبولانس دوم در محل حاضر می‌شود اما متأسفانه طولانی شدن روند انتقال به‌ دلیل اتفاق به‌ وجود آمده باعث وخامت مجدد حال کودک شده و جان او از دست می‌رود و با وجود همه تلاش‌های نیروهای اورژانس، کاری از دست آنها برنمی‌آید.

براساس این گزارش، اداره حقوقی مرکز اورژانس تهران پیگیر پرونده این کودک در مراجع قضایی است.

آسیب به چرخ‌های آمبولانس اورژانس باعث فوت کودک ۲ ساله شد