به گزارش جهان صنعت نیوز:   شرکت بورس تهران اعلام کرد: عملیات بازارگردانی شرکت سرمایه‌ گذاری‌ پارس‌ توشه‌ با نماد معاملاتی “وتوشه” از امروز(سه‌شنبه) در بورس آغاز شد.

همچنین عملیات بازارگردانی شرکت قند هکمتان با نماد معاملاتی “قهکمت” تا ۲۷ آبان ۱۴۰۰ و عملیات بازارگردانی شرکت کارخانجات‌ قند قزوین‌ با نماد معاملاتی “قزوین” تا ۲۸ آبان امسال تمدید شد.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.