به گزارش جهان صنعت نیوز:  مجید نظری روز شنبه اظهار داشت: براساس برآوردهای اولیه در این آتش سوزی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هکتار از جنگل ها و مراتع گچساران دچار خسارت شده که بیشترین آسیب به مراتع وارد شده است.

وی بیان کرد: این آتش‌سوزی که به دلیل انسانی شروع شده بود به علت وزش باد و سخت گذر بودن منطقه چندین بار خاموش شد اما آتش دوباره روشن می شد.

نظری عنوان کرد: هم اکنون سه اکیپ در مناطق مختلف در حال پایش جنگل های گچساران هستند تا در صورت شعله ور شدن دوباره آتش آن را خاموش کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ نفر برای مهار آتش‌سوزی ارتفاعات گچساران مشارکت کردند از تلاش نیروهای مردمی، ستاد بحران و منابع طبیعی شهرستان و استان برای مهار شعله های آتش در این منطقه قدردانی کرد.

نظری ابراز داشت: روز گذشته برای مهار آتش سوزی کوه پهن در گچساران از بالگرد  شرکت بهره برداری نفت وگاز این شهرستان برای انتقال نیرو و تجهیزات استفاده شد.

وی اظهار داشت:علت و وسعت دقیق آتش سوزی جنگل ها و مراتع گچساران پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری گچساران تاکید کرد:پیش از این ۴۷۹ هکتار از جنگل ها و مراتع گچساران در آتش سوزی های امسال دچار آسیب جدی شده است.

وی گفت:این میزان جنگل و مراتع در۲۸ فقره آتش سوزی طعمه حریق شد.

نظری تاکید کرد:آتش سوزی های امسال در مناطق پلاک انبار شاهی، پشه کان اولیا، نارک، خنگ بنار و کوه گهر، ماهور باشت، آبریگون و کوه پهن رخ داده است.

۹۰ درصد از آتش سوزی های امسال در گچساران عمدی بوده است.

بیش از ۴۳۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این میزان ۳۲۰ هزار هکتار مرتع و بیش از ۱۱۵ هزار هکتار جنگل است.

درختان بلوط، بادام، بنه و کیکم مهم‌ترین پوشش گیاهی جنگل‌های این شهرستان است.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
هیاهوی مخالفانم اشتباه استراتژیک است